Slávik Slovenska 2024 - školské kolo --text

Slávik Slovenska 2024 - školské kolo

18.Apr.2024

Dňa 18.4.2024 bolo v našej škole deťom do spevu. Veď prečo nie? V tento deň sa na pôde školy uskutočnilo školské kolo súťaže Slávik Slovensko v speve ľudových piesní. Vypočuli sme si mnohé ľudové piesne od tých detskejších - Zlatá brána, Kukuliena až po náročnejšie piesne - Páslo dievča pávy či Chlapec, som ja chlapec.

Súťažili sme v 3.kategóriách a získali tieto ocenenia:

I.kategória-
1.miesto Tamara Jurenková 3.B pieseň Sedela na vŕšku 2.miesto Nela Šmatláková 3.A 3.miesto Liliana Antaličová 1.B a Dominik Bánoš 2.A

II.kategória
1.miesto Šimon Némethy 6.ročník pieseň Keď som bol maličký pacholíček 2.miesto Clara Matula Gregor 5.A a Andres Petrík 5.A 3.miesto Nikola Vinklerová 4.B a Lukáš Matejka 5.B

III. Kategoria
2.miesto Tomáš Fábik 7.ročník pieseň Chlapec som ja chlapec

Mgr. Martina Tomanová

Slávik

Slávik Slovenska 2024 - školské kolo

18.Apr.2024

Súťažili sme v 3.kategóriách a získali tieto ocenenia: