Súťaž vo využití plastov --text

Súťaž vo využití plastov

6.May.2024

Aj v tomto roku sme si pripomenuli významný deň pre našu planétu ZEM, „Súťažou ku dňu Zeme“. Naši žiaci využili svoje nápady a vložili všetku svoju snahu do tvorby krásnych a zaujímavých výtvorov, ktoré boli vyrobené z PLASTU. Vybrať tie NAJ nebolo vôbec jednoduché.

Nakoniec zvíťazil obrovský Plastožrút, ktorý možno niekedy, bude ozaj vykonávať to, čo si predstavovali žiaci 4.A pri jeho tvorení, a to Zožrať a spracovať plast bez vzniku ďalšieho odpadu.

Na druhom mieste sa umiestnila Zoologická záhrada, na ktorej pracovali žiaci 6.ročníka a zahanbiť sa nenechali ani naši prváčikovia z 1.A. Svoje nápady využili pri tvorbe macka z rôznych plastových materiálov, s ktorým sa umiestnili na 3.mieste.

Ing. Lucia Poláčiková

Súťaž