Turisti na Visiacich skalách --text

Turisti na Visiacich skalách

11.May.2024

Krásnu slnečnú sobotu sa žiaci z turistického a geografického krúžku vydali spoznávať čaro menej známej časti pohoria Považský Inovec. Nad Nitrianskou Blatnicou nás privítali divé svinky v diviačej obore, ktoré sa potešili rannej návšteve. Stúpanie príjemným prítmím lesa bolo síce mierne, no narastajúca teplota nám dala zabrať a zásoby vody sa rýchlo míňali. K cieľu nás viedla cestička cez nádhernú divokú lúku posiatu všetkými farbami, z ktorej sa nám naskytol pohľad do doliny. O to krajší bol z hojdačky, ktorá sa pred nami z nenazdajky objavila a dopriala nám nečakané množstvo radosti. Visiace skaly už neboli ďaleko. Naše kroky smerovali cez zaujímavé kamenné útvary rozosiate po ďalšej kvetnatej lúke. Nestačili sme sa čudovať, že o takýchto krásnych miestach vie iba málokto. Pokračovali sme opäť prítmím lesíka a po krátkom zostupe sme sa ocitli na Trhovičnej lúke, kde sme všetky svoje sily doplnili voňavými špekáčikmi a slaninkou. Kofola v dedine už bola iba sladkou bodkou za týmto úžasným dňom.

Turisti

Turisti na Visiacich skalách