Boli sme v divadle na muzikáli --text

Boli sme v divadle na muzikáli

17.May.2024

V piatok 17. mája meralo 92 žiakov 2.stupňa a 5 pedagógov cestu do Nitry, aby si v Divadle Andreja Bagara pozreli muzikál Jozef a jeho zázračný farebný plášť. Je to dielo, ktoré spracováva starozákonný biblický príbeh o Jozefovi, synovi Jakuba a jeho bratoch. Od roku 1968, kedy sa datuje vznik tohto muzikálu ako jednoduchého školského koncertu, priťahuje oči a získava srdcia divákov po celom svete. V podaní hercov, spevákov, tanečníkov, kostymérov, hudobného orchestra a detského speváckeho zboru DAB to bol pre nás všetkých nezabudnuteľný umelecký zážitok. Príbeh o súrodeneckej rivalite, žiarlivosti až nenávisti a ľudskej slabosti sa zmenil na príbeh záchrany, odpustenia a zmierenia. Je stále aktuálny, lebo ho môžeme zažívať v našich každodenných situáciách a poučiť sa z neho.

FOTO: Divadlo Andreja Bagara

Mgr. Katarína Gardianová