Krtkovia v Bratislave --text

Krtkovia v Bratislave

24.May.2024

24.5. 2024 bol čarovným dňom pre deti zo 4.B triedy. Za svoju snahu na vyučovaní a správanie dostali od kamaráta Krtka na tento deň exkurziu do Bratislavy. Veľmi sa na ňu tešili a neodradilo ani upršané počasie, ktoré ich vyslalo na cestu. Pri škole čakal Krtkobus s označením, v ktorom už sedel ich plyšový veľký kamarát. Keďže cesta je dlhá, najskôr sa zastavili na Zelenči, kde sa nadesiatovali a potom pokračovali v ceste.

Bratislava ich privítala výborným počasím s usmievavým slniečkom a ako prvé navštívili expozície v Prírodovednom múzeu. Videli množstvo zaujímavých vecí z dávnej minulosti, knihy, rôzne zvieratá a dozvedeli sa množstvo zaujímavých informácií. Prehliadka "vyčerpala", tak sa vybrali do Restaurant Parlamentu, kde bol pripravený chutný obed a zostali iba prázdne taniere.

Potom sa presunuli na Bratislavský hrad. Tam sa najskôr zoznámili s novou lektorkou, ktorá im zaujímavo porozprávala o hrade, zároveň s ňou pochodili určité časti hradu a získali veľa nových poznatkov. Po krásnej prehliadke sa ešte išli poprechádzať do Barokových záhrad hradu, kúpili niekoľko spomienkových predmetov a unavení, ale šťastní nasadli do mikrobusu, ktorý ich šťastne doviezol domov.

Ďakujeme nášmu Krtkovi za pripravený a nezabudnuteľný super deň!

Mgr. Janette Thomasová

Krtkovia

Krtkovia v Bratislave

24.May.2024

Ďakujeme nášmu Krtkovi za pripravený a nezabudnuteľný super deň!

Mgr. Janette Thomasová