Ôsmaci na Roháčoch --text

Ôsmaci na Roháčoch

6.Jun.2024

Žiaci 8.A a 8.B sa opäť vydali spoznávať krásy našich Západných Tatier. Dva slnečné dni, ktoré sa vtesnali medzi neustály dážď a búrky sme využili naplno. Hneď ráno nás čakala jazda Roháčskym vláčikom od Penziónu Kamzík v Habovke až do Spálenej doliny. Pre všetkých to bol nový zážitok, kedy sme si cestou všímali detaily, ktoré inak nevidíme. Naše putovanie pokračovalo smerom k Ťatliakovej chate a jazeru a výstupom borovicovým a čučoriedkovým lesom, kde sa nám cestou naskytali dych berúce pohľady do Roháčskeho údolia a na samotné Roháče, zvýraznené dramatickou oblohou. V Sedle Zábrať, s panorámou pohoria, sme načerpali novú energiu, na minútu vyskúšali funkčnosť pršiplášťov a mohli začať zostupovať Látanou dolinou až k vláčiku. Pre viacerých z nás strastiplná a nekonečná cesta, silou nás napĺňala iba krása prírody a vidina sedadiel vo vláčiku. A možno ešte lákavá večera a noc na chate. Bolesť nôh prejde, únava poľaví, no zážitky s kamarátmi v lone prírody zostanú.

Ôsmaci

Ôsmaci na Roháčoch