Piataci na Baťovom kanáli --text

Piataci na Baťovom kanáli

3.Jun.2024

3. júna sa piataci vybrali na školský výlet do Čiech, aby si vyskúšali plavbu po Baťovom kanáli a potom do Skalice, aby spoznali tajomstvo výroby pravého skalického trdelníka. Na lodi sme si vypočuli zaujímavé informácie o Baťovom kanáli a mali sme možnosť prejsť aj plavebnou komorou. V Skalici si žiaci vyskúšali ako sa vyrába trdelník, ale najväčšiu radosť mali z ochutnávky. Po občerstvení a spoločných hrách sme sa vybrali pozrieť si pekné historické centrum. Dostali sme sa až k Rotunde sv. Juraja, ktorá patrí k najznámejším pamiatkam mesta. Piataci si užívali aj cestu autobusom, ktorú si spríjemnili spoločným spevom. Počasie nám vydržalo a liať začalo až keď sme všetci sedeli v autobuse na ceste domov.

Mgr. Soňa Košíková

Piataci