Rozhovor s Timeou Laurincovou --text

Rozhovor s Timeou Laurincovou

17.Jun.2024

Timea Laurincová, naša žiačka, milé dievča. Inteligentná a tichá štvrtáčka. Je úradujúca majsterka Slovenska v šachu dievčat do 12 rokov. Nedávno reprezentovala našu krajinu v Albánsku na majstrovstvách sveta. Čo o nej vie len blízke okolie, nám Timka odtajnila v krátkom rozhovore na chodbe školy.

Odmalička mala rada spoločenské hry, plávanie, bola zvedavá a priateľská k všetkým. Priznáva jeden nedostatok – tvrdohlavosť. Začiatkom júna 2024 meria 144 centimetrov, váži 30 kilogramov, pozerá na vás výraznými hnedými očami a za niekoľko minút štíhlymi rúčkami a pokojnými prstíkmi ukončí skromne šachovú partiu v jej prospech. Vtedy sa objavia na jej líčkach sympatické jamky. Narodila sa v znamení lev, chutia jej bryndzové halušky a bolonské špagety, melónová zmrzlina, punčový zákusok a nemusí jesť ryby.

Doma nie je jedináčik, o lásku rodičov sa delí s mladším bratom. Doma rada kreslí v maľovankách, najkrajšia pre ňu je tyrkysová farba. Timka sa najviac smeje pri filme Pes a mačka, bláznivé dobrodružstvo. Aj ona túži po psovi, mal by to byť zlatý retríver a volal by sa Nella.

Letné prázdniny sa pokúsi prežiť plodne, hrať šach, pripravovať sa na majstrovstvá Európy, oddychovať na chate pri Liptovskej Mare, hrať hry, kúpať sa, chodiť na turistiky po krásnych slovenských scenériách. V zime rada lyžuje a jaší sa v aquaparkoch na Slovensku.
V Albánsku komunikovala anglicky, zaujalo ju krásne more, dobré jedlo a výborná starostlivosť v turnajovom rezorte.

Timka má aj predstavu o budúcnosti, chce byť maliarka niekde pri Liptovskom Mikuláši, starať sa o dve deti, žiť na dome a vlastniť ...psa.

S Timkou sa rozprával Ľuboš Ďurnek, autor článku.

Mgr. Ľuboš Ďurnek

Rozhovor

Rozhovor s Timeou Laurincovou

17.Jun.2024

S Timkou sa rozprával Ľuboš Ďurnek, autor článku.

Mgr. Ľuboš Ďurnek