Koncoročný výlet Smolenice --text

Koncoročný výlet Smolenice

19.Jun.2024

Dňa 19.6.2024 sa žiaci šiesteho ročníka zúčastnili koncoročného výletu. Za cieľ si vybrali Smolenice. Zoznámili sa s históriu zámku Smolenice a dozvedeli sa veľa zaujímavých informácií, aj ten, že dávno predtým z neho bol hrad, ktorý však vyhorel. Nasledovalo milé stretnutie s lesnou pedagogičkou, s ktorou si preverili všetky svoje zmysly a poznatky o lese. Poslednou zastávkou v Smoleniciach bola exkurzia vo Včelovine. Okrem sladkej ochutnávky medov na žiakov čakala zážitková prechádzka po Včelárskej záhrade. Zoznámili sa s viacerými informáciami, ktoré súvisia s výrobou medu a nahliadli do práce včelára a života včiel. Bodkou za exkurziou bola výroba voňavej sviečky z medového plastu na pamiatku.

Mgr. Lucia Poláčiková

Koncoročný