Slávime sviatosť birmovania --text

Slávime sviatosť birmovania

15.Jun.2024

Birmovanie je sviatosť, v ktorej pokrstený dostáva dar Ducha Svätého, aby ho dokonalejšie spojil s Cirkvou, aby sa stal svedkom Ježiša Krista a aby bol schopný slovom i skutkom brániť a šíriť vieru. „Birmovanie zdokonaľuje krstnú milosť. Je to sviatosť, ktorá dáva Ducha Svätého, aby nás hlbšie zakorenil v Božom synovstve, pevnejšie včlenil do Krista, posilnil naše spojenie s Cirkvou, väčšmi nás zapojil do jej poslania a pomáhal nám vydávať svedectvo o kresťanskej viere slovom, ktoré sprevádzajú skutky.“ (KKC 1316)

Sviatosť birmovania sa v našej farnosti vysluhuje spravidla raz za dva roky a môžu k nej pristúpiť žiaci 8. – 9. ročníka základnej školy. Môže ju prijať ten, kto je pokrstený, kto sa z vlastného rozhodnutia chce stať dospelým kresťanom, chce si posilniť svoj vzťah s Bohom a s Cirkvou a chce k tomu prijať pomoc a silu Ducha Svätého.

Tak tomu bolo aj v sobotu 15. júna, kedy sviatosť birmovania udelil našim birmovancov pomocný nitriansky biskup Peter Beňo. Veľká vďaka patrí nielen jemu, ale všetkým, ktorí sa na tejto slávnosti podieľali.

PaedDr. Katarína Korecová

Slávime