Je sv. Ladislava a rozlúčka s deviatakmi --text

Je sv. Ladislava a rozlúčka s deviatakmi

27.Jun.2024

Dnes ráno nás čakala slávnostná svätá omša na sviatok sv. Ladislava, na ktorej sme poďakovali za celý školský rok a po slovách pátra Roberta odchádzali s myšlienkou, že je jedno ako vyzeráme, môžeme byť bielou i čiernou ovečkou, každý je iný, každý je niečím výnimočný a priateľstvo a láska sú tým, čo nás má nielen počas leta sprevádzať.

Po omši sme sa spoločne lúčili s našimi deviatakmi. Hoci je to ťažké, občas musíme opustiť niečo krásne, aby sme našli niečo ešte krajšie. Jedna chvíľa bola veselá, chodbami sa niesol smiech, spev a hudba, triedami sa ozývali šťastné výkriky detí pred prichádzajúcimi deviatakmi, ktorí sa lúčili so školou. Iná bola smutná, v očiach sa nám leskli slzy, spomínali sme, ďakovali, objímali sa, naposledy lúčili. Vieme, že život má pre každého z nich pripravené niečo úžasné a že aj vďaka nim bude tento svet lepším. Ďakujeme!

Je

Je sv. Ladislava a rozlúčka s deviatakmi