Európsky deň jazykov v rytme flamenca --text

Európsky deň jazykov v rytme flamenca

26.Sep.2024

Opäť je tu 26. september, Európsky deň jazykov. Počas celého týždňa sa naši žiaci na chvíľu stali lektormi a pripravili si hodinu v tom cudzom jazyku, ktorý plynule ovládajú alebo sa ho sami učia či by sa naučiť chceli. Tak žiaci takmer celej školy mali možnosť osvojiť si základy nielen španielskeho jazyka, ale aj kultúry, hudby či tanca vďaka dievčatám zo 6.A – Clare Matule Gregor, Ninke Gálisovej a Mii Máte. Vďaka nim sa triedami niesli tóny flamenca, slová ako Hola či Como estas a Clara nás očarila svojim tancom s castanetami. Ostatní žiaci nám pripravili hodinu rumunčiny, taliančiny, nemčiny, egyptských hieroglyfov, ale i americkej angličtiny a zároveň ponúkli možnosť ochutnať vlastnoručne pripravené toasty s džemom a arašidovým maslom či mini burgerov. Všetkým ďakujeme za to, že sa s nami podelili o svoje znalosti a kus svojej kultúry.

Európsky

Európsky deň jazykov v rytme flamenca