Boli sme vo hvezdárni --text

Boli sme vo hvezdárni

24.Sep.2024

24. septembra sa žiaci štvrtého ročníka zúčastnili exkurzie vo Hvezdárni a planetáriu v Hlohovci. Za pomoci digitálnej techniky nahliadli do širokého vesmíru, oboznámili sa s planétami slnečnej sústavy, naučili sa veľa nového o gravitácii na Zemi či fázach Mesiaca. Najviac sa však zabavili pri laserovej šou. Aj keď nám najskôr počasie moc neprialo, nakoniec na pár minút vykuklo Slnko a deti si ho tak mohli obzrieť pomocou špeciálneho ďalekohľadu. Žiaci sa dozvedeli veľa zaujímavostí o našom vesmíre a s krásnymi zážitkami a množstvom suvenírov sa šťastne vrátili domov.

Mgr. Sabína Matušková

Boli