Exkurzia v Uhrovci --text

Exkurzia v Uhrovci

27.Sep.2016

Ráno 27.9.2016 autobus ôsmakov a budúcich ôsmakov zo VI.A navštívil rodný dom Ľudovíta Štúra a Alexandra Dubčeka v Uhrovci. Žiaci si pripomenuli fakty zo života hlavnej postavy romantizmu na Slovensku, prezreli expozíciu s množstvom exponátov pripomínajúcich obe postavy našich dejín a prezreli krátky film. Výstup na Uhrovský hrad v príjemnom počasí a nádhernom teréne Strážovských vrchov nám prekrvil organizmus aj preveril fyzický fond. Hrad zaujal, pán kastelán nám porozprával niečo o dejinách a propagoval myšlienku záchrany hradov na Slovensku. Plní dojmov, naradostení aj unavení sme vystupovali pred školičkou a rozleteli sa na všetky strany. Už aby tu bola ďalšia exkurzia!

Mgr. Ľuboš Ďurnek

Exkurzia