Deň jablka --text

Deň jablka

21.Oct.2016

Kto by nepoznal jablkovo - orechovú štrúdľu, jablkové pyré, kompót, či jablkovú šťavu. Hovorí sa, že treba zjesť jedno jablko denne pre zdravie. Jabĺčko nám naozaj chutí a preto si právom zaslúži svoj deň a tým je 21. október. Deti z našej ŠKD celý týždeň nosili do súťaže jabĺčka, aby sme z nich potom vybrali tie najkrajšie. Oslavovali sme, súťažili, vyfarbovali a ochutnávali čerstvé aj sušené jabĺčka. Po namáhavých súťažiach dobre padla jablková šťava. Deň to bol vydarený, veselý, plný jablkových aktivít a vitamínov.

Mgr.Magdaléna Sílešová

Deň