Exkurzia v Banskej Štiavnici --text

Exkurzia v Banskej Štiavnici

2.Nov.2016

Banská Štiavnica je náš klenot. Presvedčili sa o tom 2.11.2016 šiestaci a siedmaci z našej školy. Najprv sme spoznali panstvo Koharyovcov a Coburgovcov vo Svätom Antone. Zámok bol úžasný, exponátov neúrekom a informácií tiež. V bani bolo aj veselo, kto dával pozor zazrel aj netopiere, lampáše a prilby sme vrátili, za sprievod poďakovali a navštívili ešte Nový zámok - pevnosť zo 16. storočia. Prechádzka po gotickom námestí, kde pôsobili Sládkovič, Mikovini, Hell, Marína Pischlová, spisovatelia Horák, Hykisch, Podraká, ale aj sestry Vášáryové alebo Zdenka Predná nám doplnila obraz o kopcovitom krásnom meste pod vrchom Sitno. Radi ho navštívime aj s rodičmi alebo známymi.

Mgr. Ľuboš Ďurnek

Exkurzia