Ich spreche Deutsch. --text

Ich spreche Deutsch.

2.Dec.2016

Žijú medzi nami, stretávame ich v jedálni, hráme s nimi cez veľkú prestávku stolný tenis a možno o nich ani netušíme, že okrem slovenčiny plynule rozprávajú aj po nemecky. Nie, nemyslím na niekoho z pedagogického zboru, ale na dvoch žiakov zo 6. B, Ivana Galoviča a Viliama Laudona. Narodili sa v Nemecku a prežili tu prvé roky svojho života. A teraz ako šiestaci mali jedinečnú príležitosť zmerať si svoje jazykové zručnosti ako účastníci školského kola olympiády v nemeckom jazyku v kategórii 1C. Po písomnej časti súťaže boli rozdiely medzi súťažiacimi len minimálne a o víťazovi súťaže definitívne rozhodlo až ústne kolo. Tu preukázal lepšie komunikačné schopnosti Ivan Galovič a tak postúpil priamo do krajského kola. Budeme mu držať palce.

Mgr. Katarína Gardianová

Ich