Imatrikulácia prvákov --text

Imatrikulácia prvákov

21.Dec.2016

Dňa 15. novembra sa konala imatrikulácia našich prváčikov, ktorí sa pokúšali zdolať úlohy a súboje s pomocou Máše a medveďa. Súboj skončil remízou a preto si I. A a I. B rozdelili otváranie pokladu pekne rovným dielom. Snažili sa skokom vo vreci zbierať po ceste ešte aj ježkov, brali a prevážali zemiaky na "živých" fúrikoch, zahrali sa na šermiarov, či "triedičov" po slepiačky. Zabavili sa pri prenášaní lentiliek so slamkami v ústach, krásne spolupracovali pri "lyžovaní" na drevených lyžiach. Fúkanie balónov im išlo trošku pomalšie, ich naháňanie a posúvanie do cieľa však zvládli bravúrne. Najrýchlejšie tempo nasadili pri vešaní a zvesovaní bielizne zo šnúry. Samotný akt hľadania kľúča v nafúkaných balónoch už bola hračka. Pani riaditeľka pasovala všetkých za žiakov našej školy, potrela im rúčky kriedou, aby pekne písali. Všetci slávnostne zložili sľub školáka a spečatili ho prípitkom - elixírom múdrosti.

PaedDr. Lenka Krajčová

Imatrikulácia