Adventno – vianočné popoludnie --text

Adventno – vianočné popoludnie

21.Dec.2016

Adventný program v tomto roku sa uskutočnil v utorok 20.12. v školskej jedálni našej ZŠ sv. Ladislava a niesol sa v duchu témy Ticho v našich životoch. Zišli sa na ňom rodičia a priatelia našej cirkevnej školy, pán farár Wieslaw, pani riaditeľka Mgr. Art. Dominika Balková, pedagógovia našej školy a Cirkevnej základnej umeleckej školy sv. Lukáša, ktorá bola spoluorganizátorom programu. V programe sa predstavili mnohí žiaci našej školy, ktorí boli úspešní v recitátorskej súťaži kresťanskej poézie a prózy „ ... a Slovo bolo u Boha...“, žiaci prvého stupňa, a to 3. B v scénickom tanci Ave Mária pod vedením PaedDr. Lenky Krajčovej a prváci v pásme Zvonkohra pod vedením Mgr. Janky Bošanskej, žiačky ŠKD v tanečno – gymnastickom vstupe, žiačky 5. triedy L. Jendrálová a S. Fábiková s piesňou Haleluja a žiačky hudobného odboru v hre na flauty pod vedením pána učiteľa Juraja Hudeca. Duchovno – umelecký program v predvianočnom čase zakončil svojím požehnaním duchovný správca farnosti a prítomní sa obohatení o duchovný zážitok i sladkú bodku v podobe perníčka, ktoré napiekli pani kuchárky, rozišli do svojich domovov. Odniesť si mohli aj malý darček, ktorým finančne podporili projekt Dobrá novina, pre ktorý každoročne pripravujú žiaci pod vedení p. vychovávateľky Sílešovej a p. učiteľky Kupcovej drobné milé darčeky a pozornosti. Chcem touto cestou poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali na príprave a organizácii adventného popoludnia, a popriať im veľa Božích milostí v novom roku 2017. Pán Boh zaplať za Vašu nezištnú pomoc.

PaedDr. Katarína Korecová

Adventno