Prednáška o Indii --text

Prednáška o Indii

22.Mar.2017

Nie v každej škole majú žiaci prednášku s cestovateľom po Indii. Náš cestovateľ je doslova náš, a to pán učiteľ anglického jazyka Jurko Kamenický. 20.3.2017 nám porozprával o exotickej Indii, poukazoval mnoho obrázkov a podelil sa o bohaté zážitky z dobrodružnej poznávacej cesty. Pozorní alebo fantáziou obdarení poslucháči si k obrázkom vedeli predstaviť vône mora, paliem, obťažkaných ovocím, dráždivú vôňu korenia a exotických jedál, arómu rýb a čajov. K tomu neodmysliteľne patrí hluk ulíc, zvuky z pouličných obchodov, džavot kŕdľov detí, hinduistické náboženské obrady, všadeprítomný originálny folklór a zvieratá, tak neodmysliteľné ak sa hovorí o tejto čarovne krásnej krajine, plnej jednoduchých a záhadne šťastných ľudí. Pán cestovateľ- ďakujeme a šťastné ďalšie cesty prajú žiaci celej školy!

Mgr. Ľuboš Ďurnek

Prednáška