Cirkevné školy ovládli súťaž --text

Cirkevné školy ovládli súťaž

11.May.2017

Dňa 11. mája 2017 sa v priestoroch Základnej školy Gogoľova v Topoľčanoch uskutočnil 10. ročník vedomostnej súťaže trojčlenných družstiev žiakov 8. ročníkov základných škôl o putovný pohár primátora mesta Topoľčany „Bez ťaháka o...“. Tradičným organizátorom podujatia bol MÚ Topoľčany. Medzi hlavné ciele tejto súťaže patrí najmä podpora vzdelávania mladých ľudí ako jednej zo základných podmienok rozvoja mesta, regiónu, krajiny a celej Európy. Tematické zameranie otázok sa postupne zužovalo od svetového diania, cez problematiku Európy, Slovenska, nitrianskeho regiónu, až k informáciám o Topoľčanoch. Najúspešnejším družstvom sa stalo súťažné družstvo žiakov zo ZŠ Don Bosca s 88 bodmi pred žiakmi našej školy s 86,5 bodmi, tretí s 55 bodmi boli žiaci z Tribečskej ZŠ. Ostatné súťažné družstvá získali 36, 32 a 31 bodov. Medzi nami a víťazmi sa viedol boj ako v druhej svetovej, až po posledné kolo sme viedli. Žiaci získali aj množstvo nových poznatkov a zaujímavých informácií. Ďakujeme za výbornú reprezentáciu Filipovi Gonovi, Adamovi Kišacovi a Martinovi Valachovi.

Mgr. Ľuboš Ďurnek

Cirkevné