Noc v knižnici --text

Noc v knižnici

29.Jun.2017

Najočakávanejšiu noc školského roka prežili naši piataci v réžii animátorov - teda žiakov 8. ročníka z 23. 6. na 24. 6. 2017. Už o 16. hodine sa rozpútal boj medzi dobrom a zlom. Štyri družstvá prechádzali rôznymi úlohami, po ktorých žiadne plavky nezostali suché, žiaden poklad nenájdený, žiadna šifra nevylúštená, žiadne meranie síl vo vybíjanej nedokončené a žiaden guláš nedojedený. Po zotmení sme opustili areál školy a v školskej knižnici sme sa započúvali do dramatického príbehu Ezaua a Jakuba, na konci ktorého nakoniec odpustenie zvíťazilo nad klamstvom, požehnanie nad kliatbou, či jednoducho dobro zvíťazilo nad zlom. Po nočnej hre, v ktorej zvíťazila odvaha nad strachom, triumfovala únava nad túžbou po ďalších dobrodružstvách. S vychádzajúcim slnkom sa všetci súťažiaci dozvedeli, že ich niekoľkohodinový zápas medzi dobrom a zlom skončil víťazstvom dobra. A nikto nemusel krívať ako praotec Jakub zo starozákonnej knihy Genezis. Kiežby všetky zápasy v našich vzťahoch mali rovnako šťastný koniec. Ďakujeme skvelým animátorom za vydarenú akciu a tešíme sa na jej ďalší ročník.

Mgr. Katarína Gardianová

Noc