Návštevy starých rodičov --text

Návštevy starých rodičov

5.Nov.2017

Žiaci 2.A sa tento rok potešili viacerým návštevám starých rodičov, ktorí prišli za nimi do ich triedy. Ako prvá prišla pani Mária Bošanská, stará mama Emky Bošanskej. Tú už deti poznali z predchádzajúceho stretnutia v minulom školskom roku. Rozprávala im čo sa u nej za rok zmenilo, prečítala rozprávky, zahrali si hru ,,Človeče, nehnevaj sa!“ Ďalšou vzácnou návštevou bol pán Štefan Božik, starý otec Viktorky Božikovej. Keďže druháci sú šikovní a matematiku majú radi, tak mu ukázali, ako vedia počítať a zároveň bol práve Deň zdravej výživy a deti sa hneď pochválili so svojimi domácimi nátierkami a s radosťou prezradili svoje recepty. Prvýkrát do druháckej triedy zavítali starí rodičia Viktorky Kranerovej, manželia Kraneroví. Po prečítaní rozprávky im spoločne so starým otcom porozprávala o živote v Afrike, kde žili a pôsobili 5 rokov. Rozprávanie bolo veľmi zaujímavé a poučné, o čom svedčili rôzne otázky od detí, na ktoré im s trpezlivosťou odpovedali. Starého otca Miška Boháta, pána Michala Boháta deti poznali tiež z minulého školského roku a veľmi sa tešili hlavne na jeho čítanie a pripravené hádanky. Prišla s ním aj jeho manželka, ktorá deti prekvapila a priniesla aj malú pamiatku- nalepovacích ježkov, z ktorých sa veľmi tešili. Dôkazom, že aj zamestnaní starí rodičia radi prídu medzi deti bola stará mama Andrejky Sitárovej - pani Alžbeta Lukáčová, ktorá si našla čas, aby deťom prečítala rozprávku a porozprávala sa s nimi o živote a svojom detstve. Ako posledná zavítala do 2.A pani Terézia Krajčovičová, stará mama Jakubka Krajčoviča. Prečítala im rozprávky, porozprávala sa s nimi o tom aké to bolo, keď bola ona malá a priniesla ukázať starý peračník, ktorý ešte používala ona ako dieťa. Keďže druháci sú veľkí maškrtníci, tak ich všetci starí rodičia potešili doma pečenými koláčikmi, alebo malou sladkosťou, ktoré s veľkou chuťou zjedli. Od detí ako poďakovanie za nájdenie si času a krásne strávené chvíle všetci starí rodičia dostali na pamiatku srdiečka s ich podpismi, kvietok a spoločné fotky. ĎAKUJEME!

Mgr.Janette Thomasová

Návštevy