A slovo bolo u Boha 2017 --text

A slovo bolo u Boha 2017

9.Nov.2017

Príležitosť ocitnúť sa v spoločnosti umeleckého slova a mladých ľudí, ktorí mu venujú svoj čas, myseľ a srdce, nebýva také bežné v dnešnej dobe moderných technológií, ktoré nás nútia žiť stále rýchlejšie, stručnejšie a, bohužiaľ , aj povrchnejšie. Aj dnešný deň nám takúto príležitosť poskytol a presvedčil nás, že poézia a jej sestra próza žijú a dýchajú spoločne s našimi žiakmi, ktorí sa zapojili do súťaže v prednese kresťanskej literatúry. V týchto mladých interpretoch drieme talent a odhodlanie uchopiť myšlienky autorov, ktorí prinášajú do našich životov témy náročné, hlboko ľudské a o to potrebnejšie. Ďakujeme vám, milí priatelia literatúry! A tu sú výsledky tohtoročného školského kola: 1.kategória poézia: 1.miesto – Stanislava Keptúnová – 4. A, 1.kategória próza: 1.miesto – Nina Gašparíková – 2. B, 1.kategória poézia: 1.miesto – Simonka Klepancová – 6., 1.kategória próza: 1.miesto – Samuel Trník – 5., 2.kategória poézia: 1.miesto – Viktória Gestingerová – 9., 3.kategória próza: 1.miesto – Ema Režná – 9.

PaedDr.Katarína Korecová

A slovo bolo u Boha 2017