Predvianočný Šaliansky Maťko --text

Predvianočný Šaliansky Maťko

18.Dec.2017

Adventná atmosféra pondelka 18.12.2017 pozitívne ovplyvnila priebeh súťaže. Dvadsaťdva súťažiacich isto myslelo na blížiace sa Vianoce. Museli však ešte presvedčiť výkonom trojčlennú porotu, ktorá mala aj tento rok ťažkú úlohu vybrať najlepších spomedzi recitátorov v prednese povestí. Súťažiaci nesklamali a predovšetkým víťazi majú predpoklady uspieť v okresnom kole, odkiaľ prinášame posledné roky nepretržite pódiové ocenenia. Toto sú najlepší: Andrea Sitárová, Lucia Čižláková a Veronika Polúchová v 1. kategórii, Stanislava Keptúnová, Katarína Laudonová a Nina Sucháňová v 2. kategórii, Simona Klepancová, Alica Kmeťková a Matúš Gono v najstaršej kategórii. Uznanie a poďakovanie ale patrí všetkým, ktorí obohatili adventnú atmosféru o umelecký zážitok.

Mgr. Ľuboš Ďurnek

Predvianočný