Druháci sa učili plávať --text --text

Druháci sa učili plávať

20.Jun.2022

Aj keď nám covid zabránil viackrát na jeseň či v zime absolvovať plavecký kurz, predsa sa nám to podarilo v týždni od 20. do 24.6. 2022. Žiakov 2.A a 2.B autobus denne vozil na plaváreň, kde už na nich čakali skúsení tréneri. Prvý deň si žiakov podľa zdatnosti rozdelili a výcvik mohol začať. Tí čo plávať vedeli, sa zdokonalili ba i naučili ďalšie plavecké štýly. No a začiatočníci sa učili dýchať do vody, splývať, správne používať ruky i nohy. Boli tak usilovní, že viacerí z nich na záver preplávali nielen malý bazén, ale sa v posledný deň odvážili aj do veľkého. Za svoju snahu a šikovnosť si všetci hrdo odniesli „Mokré vysvedčenie“, kde zvieratko a k tomu odplávané metre prezrádzali ich úspešnosť v plávaní. Poďakovanie patrí aj trénerom za ich trpezlivosť a prístup. Veríme, že plavecký kurz bol pre deti dobrým štartom do prichádzajúcich prázdnin a strávia tak plnohodnotnejšie voľný čas.

Mgr. Janka Bošanská

Druháci