Cisárove nové šaty a skanzen --text

Cisárove nové šaty a skanzen

12.Apr.2018

Dňa 12.4.2017 všetci žiaci 1.stupňa navštívili divadelné predstavenie - barokovú crazy komédiu v podaní štyroch umelcov Nového divadla v Nitre. Stvárnenie svetoznámych príbehov Hansa Christiana Andresena - Cisárove nové šaty a Dievčatko so zápalkami, sa deťom veľmi páčilo, lebo hercom sa podarilo vtipným spôsobom vtiahnuť deti i pani učiteľky do deja. Potom sme sa presunuli do skanzenu Slovenského poľnohospodárskeho múzea- do areálu výstaviska Agrokompex, kde sa nachádza 33 objektov dokumentujúcich poľnohospodársku minulosť. Deti zaujalo najmä zariadenie mlynov, poľná železnica, mliečnica, lisovňa oleja, škola či konzum, ktoré deťom priblížili ako sa žilo kedysi.

Mgr. Janka Bošanská

Cisárove