Cvičenia v prírode --text

Cvičenia v prírode

21.Sep.2018

Dňa 21.9.2018 sme so žiakmi 1.stupňa navštívili Ranč pod Babicou, kde sme si mohli pozrieť viac ako 40 druhov zvierat zo 6 kontinentov. Potom sme sa presunuli na archeologické nálezisko Valy v Bojnej. Táto včasno stredoveká lokalita vznikla pravdepodobne na prelome 8. a 9. storočia a leží v pohorí Považský Inovec. Túra nebola náročná a odmenou pre všetkých bol pohľad na valy hradiska i rekonštrukcie slovanských obydlí, či pecí. Z informačných tabúľ sa žiaci dozvedeli o nálezoch z čias Veľkomoravskej ríše, no nezabudnuteľnou bola prekrásna vstupná brána.

Mgr. Janka Bošanská

Cvičenia