V lone jesennej prírody --text

V lone jesennej prírody

13.Oct.2018

Babie leto je v plnom prúde a tak sme sa aj tento víkend rozhodli stráviť v prírode. Našim cieľom sa stala lyžiarska chata na Podhradí. Po podvečernom príchode a zoznámení sa s prostredím začala teplota rýchlo klesať a tak sme trávili večer pri blkotajúcom ohni. Chutná večera v podobe špekáčikov, slaninky a klobások, teplo uhlíkov a nad nami nekonečná obloha posiata tisícami hviezd. Potom sme už zaliezli do provizórnych bivakov na stoloch a laviciach, tí odvážnejší do stanov a za zvukov noci sme vyčkávali čo prinesie nový deň. Zobudili sme sa do rozprávkového rána. V údolí sa vznášal jemný opar, zlatisté lúče slnka ešte viac zvýrazňovali jesenné farby listov a v duchu nás hrial pocit, že môžeme zažiť takýto nádherný východ slnka. Po raňajkách sme zdolali sedlo vrchu Úhrad, odkiaľ sme mali farebné výhľady na jesennú krajinu, Topoľčiansky hrad či priehradu Tesáre. Naplnení energiou, spokojní nadovšetko, tešíme sa nabudúce.

V lone jesennej prírody

13.Oct.2018