Návštevy starých rodičov v 3.A --text

Návštevy starých rodičov v 3.A

26.Oct.2018

Ďakujeme! Toto čarovné slovíčko v 3.A v mesiaci október znelo oveľa častejšie ako po iné dni. Privítali sme v triede medzi sebou mnohých starých rodičov, ktorí si našli čas a zavítali medzi nás, aby sme s nimi strávili krásne chvíle - rozprávaním, hrou a vyrábaním rôznych predmetov.

Ako prví prišli starí rodičia Viktorky, manželia Kraneroví. Tých už deti poznali z predchádzajúceho stretnutia v minulom školskom roku. Porozprávali čo sa za rok u nich zmenilo a starý otec, keďže dlho pôsobil v zahraničí, ukázal deťom indo-arabské písmo a číslice, porozprával aké to bolo tam, kde učil a akí boli žiaci v porovnaní s našimi.

Deti sa veľmi tešili na rozprávanie o putovaní po Svätej zemi, návštevách rôznych kresťanských miest a čítanie rozprávky so starou mamou Emky, pani Bošanskou, ktorú poznajú od prvého ročníka. Keďže ich čaká 1.sv. prijímanie, dozvedeli sa veľa nových vecí a obohatili svoje vedomosti z náboženstva. Najviac sa však tešili na pokračovanie hry Človeče, nehnevaj sa! Tentoraz vyhrala skupina Emkinej starej mamy a z víťazstva mali veľkú radosť.

Nasledujúci týždeň do triedy zavítal pán Krajčovič, starý otec Jakubka, ktorý ešte stále pôsobí ako meteorológ. Keďže v prírodovede sa práve učia o počasí, jeho rozprávanie a životné skúsenosti priniesli veľa nových poznatkov o tejto téme. Pre zaujímavosť priniesol na ukážku starú pokladnicu a na pamiatku deti dostali balóny s logom SHMÚ, rôzne pomôcky a pozvánku na prezretie meteorologickej búdky v Topoľčanoch.

To, že sú žiaci 3.A zruční, dokázali starej mame Lucky Čižlákovej, pani Pakšiovej, ktorá spolu s nimi vyrábala z prírodného materiálu motýlika a rybičku. Veru bolo treba pomoci jej šikovných rúk, veď aj keď sa to zdalo jednoduché, tak práca bola naozaj náročná a na konci dvoch hodín sme mohli ,,lietať a plávať“, ale hlavne sa tešiť zo svojich výrobkov.

V piatok, 19. 10. k nám do triedy zavítala stará mama Dávidka Mihála, pani Šafráneková. So sebou priniesla ukázať rôzne ručné práce a čiastočne ukázala, že štrikovať, háčkovať a vyrábať dekoračné predmety nie je až také náročné, len treba chcieť a mať šikovné ruky. Náš triedny maskot Krtko dostal od nej krásnu štrikovanú čiapku a samozrejme aj šál, presne ako v rozprávke.

Posledný týždeň sme sa vo štvrtok opäť tešili na starých rodičov Miška, manželov Bohátových a v piatok na starú mamu Dávidka Černého, pani Čanigovú. Aj Miškových starých rodičov deti poznajú z predchádzajúcich rokov. Tentokrát Miškov starý otec porozprával a prečítal o slonoch, o ich živote a spoločne s manželkou ukázali deťom niekoľkoročnú zbierku sloníkov z rôznych materiálov, s ktorými sa mohli aj pohrať.

Dávidkova stará mama pracuje v škôlke ako pani učiteľka, takže aj s ňou si deti vyrobili najskôr anjelikov z papiera a potom halloweenské strašidielko. Keďže tretiaci sú veľmi maškrtní, na záver každej návštevy sme si pochutili na rôznych fantastických domácich koláčikoch, ktoré starí rodičia priniesli. Ako poďakovanie za príjemne strávené a poučné chvíle, ktoré v nás veľa zanechali, deti darovali všetkým starým rodičom ručne maľované veľké srdiečka s ich podpismi, malý kvietok a spomienkový fotoalbum so spoločnými fotkami.

Október v 3.A ubehol veľmi rýchlo, poučne a zaujímavo, za čo ešte raz veľká vďaka všetkým starkým, ktorí zavítali do našej triedy. Tešíme sa o rok!

Mgr. Janette Thomasová

Návštevy