Deň jablka v družine --text

Deň jablka v družine

25.Oct.2018

Jabĺčko má svoje nezastupiteľné miesto v ľudových tradíciách, mytológii, Svätom písme. Je považované za symbol zdravia, plodnosti, krásy a lásky. Už ako malé deti nás staré mamy učili pesničky alebo básničky o jabĺčkach. Aby sa na toto výborné ovocie nezabudlo, oslavuje svoj deň 21. októbra. Pri tejto príležitosti sme si v našej školskej družine zorganizovali súťaž. Nesúťažili sme o najkrajšie jabĺčko, ale o to najťažšie. A dopadlo to takto:

1. miesto - jabĺčko od M. Gerlachovovej 3.B

2. miesto - jabĺčko od S. Praženkovej 1.r.

3. miesto - jabĺčko od S. Bielopotoskej 3.B

Súťaž nám pomohla vyzdvihnúť význam jabĺk pre naše zdravie a zároveň dala príležitosť stretnúť sa, zabaviť a degustovať.

Mgr.Magdaléna Sílešová

Deň

Deň jablka v družine

25.Oct.2018

1. miesto - jabĺčko od M. Gerlachovovej 3.B

2. miesto - jabĺčko od S. Praženkovej 1.r.

3. miesto - jabĺčko od S. Bielopotoskej 3.B

Mgr.Magdaléna Sílešová