Úcta k starším u nás --text

Úcta k starším u nás

14.Nov.2018

Úcta k starším u nás Tohtoročná jeseň je obzvlášť priaznivá na pekné počasie, čo nám prialo, aby sme tento čas mohli stráviť s našimi starými rodičmi. Žiaci a učitelia zo ZŠ sv. Ladislava sa preto s veľkou radosťou stretli v škole, ale i mimo nej s ochotnými starkými, ktorí prijali naše pozvanie na premostenie hraníc veku a počas mesiaca október pripravili sebe i žiakom neopakovateľné chvíle, plné múdrosti, nadšenia, športu a radosti. Náš spoločný čas sa stal svetlom a nádejou, že láska, ľudskosť, tradície i rešpekt k múdrosti a skúsenosti pretrvá. Spoločné zážitky sme nakoniec prezentovali na spoločnej svätej omši v kostole. Hoci technika bola proti nám, veríme, že spoločne strávený čas bol pre všetkých obohatením.

Úcta

Úcta k starším u nás