Lyžiarsky kurz --text

Lyžiarsky kurz

7.Feb.2019

Aj v tomto šk. roku 2018/2019 sa nám podarilo zorganizovať lyžiarsky výcvik, ktorý je mimoriadne obľúbený u našich žiakov, už od roku 1991. Ubytovaní sme boli v obci Habovka v penzióne Kamzík, ktorý znovu potvrdil fantastickú kuchyňu a zároveň rodinnú atmosféru, za ktorú musíme personálu vyjadriť úprimnú vďaku. Výcvik žiakov sa opäť uskutočnil v lyžiarskom stredisku Zverovka Spálená, ktoré ponúka výborné podmienky pre začiatočníkov, ako aj pre zdatnejších lyžiarov. Tohto kurzu sa zúčastnilo 40 žiakov a 4 pedagógovia. Do výcviku a krásneho slnečného počasia zasiahli dve chrípkové ochorenia a dve zranenia na svahu. Maródom prajeme skoré uzdravenie. Pri dobrom zdraví a chuti sa opäť o rok pokúsime zorganizovať lyžiarsky výcvik pre našich žiakov, ktorí okrem aktívneho pohybu spoznávajú zároveň aj krásy nášho Slovenska v lone tatranskej prírody.

Mgr. Peter Schwarz

Lyžiarsky