Hviezdoslavov kubín - šk. kolo --text

Hviezdoslavov Kubín - šk. kolo

11.Mar.2019

Umelecký prednes je prostriedkom na vyjadrenie vlastných pocitov, záujmov, názorov a postojov prostredníctvom zvolených literárnych textov a vlastného rečového prejavu. Osobnostná, názorová a estetická sebaprezentácia na verejnom vystúpení vedie interpreta k rozvíjaniu jeho predstáv, emócií, myslenia a k zdokonaľovaniu jeho reči, výrazu i kontaktu s publikom. Od vzniku Hviezdoslavovho Kubína v roku 1954 až po súčasnosť prešli jeho stupňami státisíce jednotlivcov, z niektorých sa stali významné osobnosti. Aj naši žiaci sa každoročne zúčastňujú umeleckého prednesu v tejto prestížnej súťaži. Dnes 11.marca 2019 sa uskutočnilo školské kolo s týmto výsledkom:

V 1. kategórii poézia: Adriana Fliegová – 1. miesto, Veronika Poluchová – 2. miesto, Ema Bošanská – 3. miesto.

V 1. kategórii próza: Lucia Čižláková – 1. miesto, Andrea Sitárová – 2. miesto, Laura Budajová a Natália Ševčíková – 3. miesto.

V 2. kategórii poézia: Stanislava Keptúnová – 1. miesto, Sofia Máte – 2 miesto, Dominik Bobula a Adrián Káčer – 3. miesto.

V 2. kategórii próza: Nina Sucháňová – 1. miesto, Samuel Eliáš Trník – 2. miesto, Hana Galovičová – 3. miesto.

V 3. kategórii poézia: Laura Valachová – 1. miesto, Simona Klepancová – 2. miesto, Sofia Štepová – 3. miesto.

V 3. kategórii próza: Michaela Sucháňová – 1. miesto, Ivana Roháčová a Matúš Gono – 2. miesto, Miloš Bobula – 3. miesto.

Všetkým víťazom, ale aj všetkým ostatným súťažiacim, ktorí sa neumiestnili, ďakujeme za ich záujem o literatúru a umelecký prednes, za ich úsilie a vynaloženú energiu. Taktiež ďakujeme ich pedagógom a rodičom, ktorí ich pripravovali a venovali sa im.

PaedDr. Katarína Korecová

Hviezdoslavov