Žiacke Pašie a krížová cesta --text

Žiacke Pašie a krížová cesta

17.Apr.2019

Týždeň pred Veľkou nocou sme začali duchovnými obnovami a sv. spoveďou a ukončili ho Pašiami, pripomienkou udalostí Veľkého týždňa. Historických úloh počas poslednej Ježišovej cesty sa zhostili žiaci 8. a 9. ročníka. Žiaci 1.-3. ročníka potom v kostole s pátrom Robertom absolvovali krížovú cestu a starší žiaci sa presunuli na Kalváriu. Jednotlivými zastaveniami nás sprevádzali krátke zamyslenia a za krásneho počasia sme vystúpili až na jej vrchol a ukončili sme tak prípravu pred najväčšími kresťanskými sviatkami, ktoré nám v škole i v živote pripomínajú, že po páde musíme znovu vstať a kráčať ďalej.

Žiacke

Žiacke Pašie a krížová cesta