Deň Zeme 2019 --text

Deň Zeme 2019

24.Apr.2019

Na 22. apríla pripadá sviatok našej planéty Zem a tak sme sa v stredu rozhodli trochu jej pomôcť. Žiaci deviateho ročníka sa zhostili úloh prednášajúcich a deťom na prvom stupni hravou formou priblížili v akom ohrození žijú zvieratá na našej planéte. Starší žiaci sa rozhodli vyčistiť okolie školy a priľahlé ulice od obalov od sladkostí, lístkov z autobusu, kúskov plastov, ohorkov z cigariet, jednoducho od všetkého čo na chodník a do trávy nepatrí, ale niektorým ľuďom to musíme zdá sa pripomínať každý rok. Mnohým deťom je ťažké vysvetliť prečo majú upratovať po niekom inom, keď si často krát nechcú upratať ani sami po sebe okolo vlastnej lavice, ale veríme, že neustálim príkladom raz ich zmýšľanie zmeníme a oni potom zmenia zmýšľanie dospelých.

Deň

Deň Zeme 2019