Úspešná v 3D lukostreľbe --text

Úspešná v 3D lukostreľbe

9.May.2019

Každý deň ju vidíme v priestoroch našej školy, je skromná, slušná a tichá. Vo voľnom čase sa venuje v našich končinách menej populárnemu športu – lukostreľbe. Strelkyňa je ôsmačka Nelka Žitňanská. Luk je po noži najstaršia zbraň, ako šport je spomínaný vyše 400 rokov. Naša žiačka má už prvé úspechy za sebou, na Majstrovstvách Slovenska 2. miesto, 3. miesto zo súťaže v Čechách a viac druhých a tretích miest zo Slovenského pohára. Najlepší strelci pochádzajú z Ázie, ale my sa potešíme, ak naša Nela porazí aj majsterky z tohto lukostreleckého kontinentu. Želáme jej všetko najlepšie!

Mgr. Ľuboš Ďurnek

Úspešná