Siedmaci a ôsmaci na výlete --text

Siedmaci a ôsmaci na výlete

13.May.2019

Od 13. do 15. mája žiaci 7.a 8. ročníka pôsobili na Morave. Plavili sa v magickej Punkevnej jaskyni pri priepasti Macocha, na turistike v Moravskom krase spoznali lokalitu Skalný mlyn a jeho okolie. Na spiatočnej ceste čerpali duchovnú silu v českom národnom pútnickom mieste, Velehrade, v prekrásnej Bazilike Nanebovzatia Panny Márie a svätých Cyrila a Metoda, prechádzali Baťovým krajom Zlín a dlhšie pobudli v ZOO Lešná, kde spoznávali život zvierat všetkých kontinentov v zaujímavom bioparku, kde sa zvieratá menej cítia ako vo väzení. Málokto vie, že táto ZOO je najnavštevovanejšie miesto na Morave. Výlet šťastne, bez úrazov a iných nástrah ohrozenia ukončili v náručí čakajúcich rodičov pred budovou školy. Tak zbohom výlet zasa o rok!

Foto: Hanka Grmanová 8.r., Laura Králiková 7.r., Ľudka Václavová 7.r., JK

Mgr. Ľuboš Ďurnek