100. výročie smrti gen. M. R. Štefánika --text

100. výročie smrti gen. M. R. Štefánika

24.May.2019

Pri príležitosti 100. výročia tragickej smrti generála M. R. Štefánika sme sa stretli v školskej knižnici, kde sme sa veľa dozvedeli o živote tejto významnej osobnosti slovenských dejín. Pani knihovníčka deťom priblížila detstvo, vedeckú kariéru, svetobežníctvo, vojenskú kariéru, diplomatické cesty, ale aj jeho tragickú smrť. Deti so záujmom počúvali, pretože sa dozvedeli veľa nových a zaujímavých informácií o tejto významnej osobnosti v novodobých dejinách Slovenska.

Mgr. Magdaléna Sílešová

100.