Víťaz Stanley Cupu --text

Víťaz Stanley Cupu

17.Jun.2019

Už zopár rokov sa v Čechách a na Slovensku koná hokejová liga PDL /Player Development League - NHL na vlastnej koži/. Je určený pre hráčov z jednotlivých regiónov do 12 rokov. V každom regióne súperia štyri družstvá a najlepšie vždy postúpi na záverečný turnaj. Názvy družstiev majú podľa hokejových klubov z NHL. Tréner Miroslav Ďurák aj s päticou hráčov z Topoľčian viedol tím Washington Capitals. Tento tím vyhral základnú skupinu, čím sa zároveň kvalifikoval na záverečný finálový turnaj. V zostave sa objavili aj hráči z Topoľčian. Našu školu zastupoval žiak piateho ročníka Timotej Králik. Topoľčianski chalani svojimi výkonmi výborne zapadli do tímu. V tomto družstve bol mix hráčov, pre ktorých bolo víťazstvo na turnaji krásnym zážitkom. Práve táto pätica hráčov dokázala, že topoľčianski mladí hokejisti sú talentovaní. Celému tímu, aj trénerovi srdečne blahoželáme a prajeme všetkým veľa ďalších športových úspechov.

Mgr. Peter Schwarz

Víťaz