Európsky deň jazykov --text

Európsky deň jazykov

26.Sep.2019

26. september je Európskym dňom jazykov a tak sme sa ho rozhodli osláviť, ako inak, než cudzími jazykmi. Vybrali sme sa na festival Lingvafest do Bratislavy, na ktorom sme mali možnosť vypočuť si inšpiratívnu prednášku polyglota o tom, aké ľahké a zároveň náročné je naučiť sa cudzí jazyk, mohli sme si vyskúšať základy čínštiny, rómčiny či gruzínčiny, pokochať sa na exotických indonézskych tancoch, stretnúť sa so spisovateľom Danielom Hevierom či cestovateľom Jozefom Banášom. Zábavný a motivujúci deň nie len pre žiakov, ale aj nás učiteľov, z ktorého budeme všetci dlho čerpať.

Európsky

Európsky deň jazykov