Výstup na Žibricu --text

Výstup na Žibricu

12.Oct.2019

Babie leto je v plnom prúde a tak sme sa túto slnečnú sobotu vydali na vrchol Žibrice. Z malej dedinky Štitáre vedie kľukatá cestička lesom, popri tajomných krížoch a prameni Gáborka až na lúku pod Žibricou, z ktorej sa nám naskytli nádherné výhľady na okolitú krajinu. Pokračujeme v ceste a z čistinky pod vrcholom obdivujeme Zobor či Malé Karpaty. Po poslednom útoku už spokojní sedíme vo výške 617 m.n.m. a čaká nás cesta nadol. Doslova obsypaní lienkami schádzame až k horárni, kde zakladáme oheň a dopĺňame sily. Nestretli sme žiadne bludičky, ba sme sa ani nestratili. Nám nikto nemôže pokaziť krásu tohto pohoria.

Výstup

Výstup na Žibricu