Hovorme o jedle trochu inak --text

Hovorme o jedle trochu inak

15.Oct.2019

K akcii Hovorme o jedle sa opäť zapojila aj naša škola. Žiaci mali možnosť zahrať sa na kontrolórov z Výskumného ústavu potravinárskeho a zistiť či sú výrobky dostatočne označené, či a ako je na obaloch uvedené zloženie, či pôvod výrobku. Žiaci ôsmeho ročníka sa zasa zúčastnili exkurzie na SOŠ potravinárskej, kde mohli nahliadnuť za oponu a vidieť ako sa vyrába chlieb či vianočka, ako sa zdobia sladké zákusky, ako prebieha výučba a možno sa aj nechať presvedčiť a stať sa cukrárom, pekárom či kuchárom.

Hovorme

Hovorme o jedle trochu inak