Šiestaci v Závade --text

Šiestaci v Závade

15.Oct.2019

Tento školský rok žiaci 6.B pozvali svojich starých rodičov na spoločnú exkurziu do starého barokového mlyna v Závade, kde sa nachádza expozícia voskových figurín. Sprievodcu mlynom nám robil pán Bajzík, ktorý sa tu narodil. Najskôr nám porozprával, ako sa v minulosti mlela múka a následne nám dovolil preniknúť do minulosti. Mali sme tú česť stretnúť starých obyvateľov mlyna, ale aj Máriu Teréziu, Františka Jozefa I., pápeža Jána Pavla II., Cyrila a Metoda, Svätopluka a mnoho rozprávkových bytostí. V mlyne nám spoločníkov robili netopiere – ešteže sa ich nikto nebál. Po prehliadke mlyna sme rezkým krokom zamierili do Rybníčok, kde sme sa dosýtosti vybláznili na lúke a preliezkach. Chlapci spolu so starým otcom nachystali palice na opekačku. A tak sme aj vďaka starým mamám, ktoré nám priniesli sladké občerstvenie, odišli domov spokojní a s plnými bruškami. Starí rodičia, ĎAKUJEME za spoločne strávené krásne chvíle.

Mgr. Zuzana Sucháňová

Šiestaci