Exkurzia do histórie --text

Exkurzia do histórie

17.Dec.2019

V utorok 17.12. sa žiaci 8. a 9. triedy zúčastnili na divadelnom predstavení Denník Anny Frankovej v Novom divadle v Nitre. Predstavenie tematicky predchádzalo návšteve Múzea holokaustu v Seredi. Múzeum vzniklo v priestoroch bývalého pracovného a koncentračného tábora v Seredi, ktoré predstavuje autentické miesto viažuce sa k tragickému obdobiu riešenia židovskej otázky na Slovensku počas druhej svetovej vojny. V múzeu sú vystavené dobové dokumenty, fotografie a predmety súvisiace s prenasledovaním Židov na území Slovenska. Múzeum zároveň slúži aj ako pamätník zavraždeným Židom zo Slovenska, pričom len táborom v Seredi ich prešlo približne 16 000, z ktorých bola väčšina zavraždená počas holokaustu. Žiaci so záujmom absolvovali aj prednášku o osudoch detí v čase holokaustu a veríme, že ich prednáška, predstavenie aj expozícia múzea podnieti kriticky uvažovať o stále aktuálnej hrozbe ľudskej neznášanlivosti.

PaedDr. Katarína Korecová

Exkurzia