Cestou mrazivými Zoborskými vrchmi --text

Cestou mrazivými Zoborskými vrchmi

25.Jan.2020

Počasie si túto zimu robí čo chce a nechcelo sa nám čakať na priaznivejšie podmienky, preto sme sa vydali aj do hmlou zahalených Zoborských vrchov. Najskôr sme vystúpali ku Kostolu sv. Michala nad Dražovcami, kde sme podnikli záchrannú akciu pohára z termosky a potom nás už čakalo ticho hôr. V nadmorskej výške okolo 500 m.n.m. pod Meškovym vrchom nás už privítali zasnežené svahy a teplota pod bodom mrazu. Cestou na vrchol Zobor nás však hrial pocit teplého čaju a jedla. Po rýchlej guľovačke a šmykľavom prechode Sedla pod Zoborom sa nám síce kvôli hmle nenaskytli žiadne výhľady na krajinu, no i napriek tomu sme zažili krásny deň v prírode.

Cestou

Cestou mrazivými Zoborskými vrchmi