Lyžiarsky výcvik 2020 --text

Lyžiarsky výcvik 2020

5.Mar.2020

Aj v tomto školskom roku 2019/2020 sa podarilo zorganizovať lyžiarsky výcvik. Zúčastnili sa ho žiaci 7., 8. a 9. ročníka. Ubytovaní sme boli, ako obyčajne v obci Habovka v penzióne Kamzík, ktorý znovu potvrdil fantastickú kuchyňu a zároveň pohodovú atmosféru. Ďakujeme všetkým členom penziónu. Výcvik žiakov sa opäť uskutočnil v lyžiarskom stredisku Zverovka Spálená, ktoré ponúkalo výborné podmienky. Tohto kurzu sa zúčastnilo 38 žiakov a 4 pedagógovia. Počasie nám pripravilo všetky možnosti - dážď, sneženie, ale aj slnko a krásnu modrú oblohu s krásnymi výhľadmi na okolitú panorámu Roháčov. Tento rok sme neriešili žiadne ochorenie, ani zranenie, ktoré by mohlo narušiť kurz, z čoho sme mali samozrejme všetci veľkú radosť. Pri dobrom zdraví a chuti sa opäť o rok pokúsime zorganizovať lyžiarsky výcvik pre našich žiakov, ktorí okrem aktívneho lyžovania spoznávajú zároveň aj krásy nášho Slovenska v lone tatranskej prírody.

Mgr. Peter Schwarz

Lyžiarsky