Deň vody a Zeme --text

Deň vody a Zeme

22.Apr.2021

Ani environmentálne témy nie sú žiakom 1.stupňa vzdialené. Pomocou interaktívneho kvízu, ktorý pre nás pripravila p. učiteľka Kupcová si deti zábavnou formou pripomenuli tieto svetové dni.

Počúvali a priraďovali rôzne zvuky, ktoré voda vydáva, triedili zvieratá žijúce v slanej a sladkej vode, či podľa miesta a spôsobu života. Po splnení každej úlohy získali kód, ktorý im na záver slúžil na otvorenie pokladu, ktorým bola samozrejme voda, ale v rozprávkovej podobe.

22.4. sme podobne riešili úlohy o znečisťovaní pôdy, triedení odpadu, priraďovali zvieratá ku kontinentu, kde žijú, rozlišovali zákonom chránené rastliny. Po získaní štvormiestneho kódu sa žiaci dozvedeli o krajine zvanej Recyklonia a okrem toho ich úsilie bolo odmenené odznakom Malého ochranára.

Mgr. Janka Bošanská

Deň