Svetový deň sporenia --text

Svetový deň sporenia

5.Nov.2021

Pri príležitosti Svetového dňa sporenia, ktorý pripadá na 31. októbra sme sa na hodinách občianskej náuky rozprávali o tom, prečo je dôležité naučiť sa v živote s peniazmi rozumne hospodáriť a myslieť aj na ich odkladanie pre budúcnosť. Jednou zo základných zručností, ktoré by si mali osvojiť už aj deti, je vedieť narábať s osobnými financiami a dodržiavať správnu rovnováhu medzi ich spotrebou a sporením. Spravovanie osobných financií a vytváranie optimálnej rovnováhy medzi spotrebou a úsporami je dôležitá súčasť života každého človeka. Je to jedna zo základných schopností, ktorú je potrebné rozvíjať už od detstva.

Mgr. Soňa Košíková

Svetový