Hviezdoslavov Kubín. --text

Hviezdoslavov Kubín.

11.Mar.2022

Hviezdoslavov Kubín je celoštátna postupová súťaž a prehliadka v umeleckom prednese poézie a prózy. Je najstaršou a najprestížnejšou súťažou v umeleckom prednese. Umelecký prednes je prostriedkom na vyjadrenie vlastných pocitov, záujmov, názorov a postojov prostredníctvom zvolených literárnych textov a vlastného rečového prejavu. Osobnostná, názorová a estetická sebaprezentácia na verejnom vystúpení vedie interpreta k rozvíjaniu jeho predstáv, emócií, myslenia a k zdokonaľovaniu jeho reči, výrazu i kontaktu s publikom.

Práve o to sa každoročne snažíme i v našej škole aj napriek pandemickým prekážkam. V tohtoročnom školskom kole sa predstavili žiaci svojimi prednesmi, na ktoré ich pripravili ich učitelia a rodiča. Do ďalšieho kola postúpili títo žiaci: Martin Melichárek, Šimon Jurenka, Veronika Poluchová, Natália Ševčiková a Stanislava Keptúnová. Srdečne gratulujeme a prajeme veľa úspechov v postupovej súťaži.

PaedDr. Katarína Korecová

Hviezdoslavov